ÇALIŞMALARIMIZ

Bilindiği gibi salgın sebebiyle toplantılar yapamıyoruz. Halk günü gibi etkinlikler yapamıyoruz. Bugün 1 yılımız doldu ve sizlere buradan bilgilendirme yaparak bir yıllık süreci anlatmak istiyorum. Her gün farklı bir konudan bahsedip çalışmalarımızı sizlere aktarmak istiyorum. 
Öncelikle genel bilgiler vereyim.
1. Maaş, vergi, sigorta, borç taksitleri, geçmiş dönem sgk, vergi ödemeleri , esnafa yaptırılan işler yani tüm ödemelerimizi yapıyoruz. Mali denge ve sürdürülebilirlik sağlandı. Ortalama aylık 100 000.00 lira ödeme yaparak 7 milyon 500 bin olan borcumuzu 6 milyon civarına düşürdük. Borçla yönetim kuralları gereği yaptığımız iş ve işlemler ile çok yakında İller Bankası da dahil yatırım yapacak mali duruma ulaşacağız.
2. Kasabamızın genel imar sorunları için geldiğimiz zaman bir çalışma başlattık. 17 farklı resmi kurumdan görüş isteyerek imarda yaşanan sorunları kökten çözmek istiyoruz. 14 kurum görüşü tamamlandı 3 kurum görüşünün bitmesini bekliyoruz. Deprem fay hatları sebebiyle her kurumdan en ince ayrıntısına kadar araştırılmasını istedik. Bu yüzden işlemler uzun sürmektedir. Kurum görüşleri bitince jeolojik etüt yapılacak daha sonra imar revizyonu yapılacak. Kasabamızdan geçen 2 fay hattı olduğu için bu konuda bilimsel bir çalışma yapmadan imar revizyonuna girmemiz doğru olmaz. İmar revizyonu yapılmadan yatırım yapmak da sakıncalı olduğundan projelerimiz için imar revizyonunun bitmesini bekliyoruz.
3. Öncelikli olarak vaadimiz olan kurutma tesisi yapılacak. Diğer hazır olan projemiz de içme suyundan elektrik üretimi projesi. İlbank ile yapılacak Kavaklı kanalizasyon ve eksik kanalizasyon hatları kredi alabilecek duruma geldiğimizde İller Bankası aracılığı ile yapılacaktır. Yatırımlar için jeolojik etüt yani deprem riskinin bilimsel araştırmasını beklemek zorundayız. İmar hazırlık işlemleri bittiğinde halk günü ile bilgilendirme ve görüş alışverişi yapılacaktır.
Belediyemiz sitesinden bilgilendirmeye önümüzdeki günlerde devam edeceğim. Saygılar sunarım. Ömer YILDIZ Dereçine Belediye Başkanı.