BAŞKAN

1968 Yılında doğdu. Denizli Eğitim Yüksek Okulunu bitirdi. Öğretmenlik yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Okul Müdürlüğü gibi yöneticilik görevlerinde bulundu. Tarımsal amaçlı kooperatiflerde başkanlık ve yöneticilik yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

                                 Saygıdeğer Dereçine’liler,

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinden bu zamana kadar iki ( 2 ) yıl geçti. Bu süre zarfında siz Dereçine’li hemşerilerimizin verdiğe destek ve güvenle sizlerin tarif ettiği şekilde belediyemizi yönetmeye gayret ettik. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışı sergiledik.

5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve ilgili yasalar kapsamında 2019 yılında mevcut mali durum sebebiyle oldukça sıkı bir tasarruf politikası ile çalıştık. Acil toplum sağlığı ve iş güvenliği gibi öncelikli çalışmalar yanında halkımızın daha güzel bir belde de yaşayabilmesi daha verimli çalışabilmesi adına çalışmalar yaptık.

Beldemizin içerisinde bulunduğu olumsuz mali tabloyu düzeltip sürdürülebilirliği sağladık. Belediyemize ait gayrimenkullerin satılmasının önüne geçip bir şeyler satmadan da borç ödenebileceğini gösterdik. İller Bankası borçları yanında geçmiş döneme ait ödenmemiş sigorta, vergi, esnaf borçları ve diğer borçları ödedik, ödüyoruz.

Biz sizler adına sizin paranızla size hizmet veriyoruz. Bu sebeple her bir kuruşun hesabını yaparak hepimizin hakkı olan gelirleri doğru alanlara harcadık. Yapacağımız projelerin hazırlık çalışmalarını tamamlayıp öncelik sırasına göre hayata geçiriyoruz.

Sizlere “Lider Dereçine” sözü verdik. Bu sözümüzü gerçekleştirmek için önce mali durumumuzu düzeltmemiz gerekliydi. Bu amaçla yönetim kadromuzdan işçi olarak çalışan arkadaşlarımıza kadar herkes üzerine düşeni yapmaktadır. Değerli meclis üyelerimize, birim amirlerine, memur ve işçi çalışma arkadaşlarıma özenli çalışmaları için teşekkür ederim.

Güzel ve güneşli günler görmemize az kaldı. Ülkemizin kurucusu Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak” sözünü şiar edinip sizlerden aldığımız güçle, şefkle ve aşkla Dereçine’mizi layık olduğu konuma getireceğiz.

Hepinize saygılar sunarım.